Wyjątkowo nieodpowiedzialnie zachował się mieszkaniec Polkowic, który postanowił złamać kwarantannę. Teraz przyjdzie mu zapłacić 5 tysięcy złotych kary administracyjnej.

"Pomimo ciągłych apeli znalazła się pierwsza, nieodpowiedzialna osoba, która złamała zasady dotyczące odbywania kwarantanny"
Umundurowani policjanci, którzy codziennie wspierając służby sanitarne sprawdzają czy osoby objęte obowiązkiem kwarantanny znajdują się w wyznaczonym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy. Pomimo, iż każdy objęty kwarantanną domową powinien być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko, zdarzają się przypadki łamania epidemicznych zasad.

Niestety funkcjonariusze odnotowali pierwszy taki przypadek, a niezastosowanie się do zasad kwarantanny spowodowało karą finansową.

- Budżet mieszkańca Polkowic w najbliższym czasie uszczupli się o 5 tysięcy złotych kary administracyjnej - informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Pomimo ciągłych apeli znalazła się pierwsza, nieodpowiedzialna osoba, która złamała zasady dotyczące odbywania kwarantanny - dodaje.

 Inspektor Sanitarny nałożył na mężczyznę karę administracyjną w kwocie 5 tysięcy złotych. 
W stosunku do osób, które nie stosują się do obowiązku pozostania w miejscu odbywania kwarantanny, policjanci poza wszczęciem czynności wyjaśniających, przekazują informacje do Inspekcji Sanitarnej. Tak też było w przypadku 21-letniego mieszkańca Polkowic, który w momencie kiedy akurat dzielnicowy przeprowadzał kontrolę pod jego adresem, na widok radiowozu chcąc najprawdopodobniej pozostać niezauważonym, wbiegł na posesję, a następnie próbował udawać, że był tam cały czas.

O całej sytuacji został poinformowany Inspektor Sanitarny, który nałożył na mężczyznę karę administracyjną w kwocie 5 tysięcy złotych. Policjanci przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.
[KN]