W Polkowicach odbył się dzisiaj przejazd rowerowy mający zachęcić kierowców aut do wybrania innego środka lokomocji. Wszystko z okazji Światowego Dnia bez Samochodu.

W przejeździe ulicami Polkowic obok Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego wzięli także udział Wójt Gminy Radwanice Paweł Piwko, Starosta Powiatu Polkowickiego Kamil Ciupak, Wicestarosta Jan Wojtowicz oraz Amelia Dworak z Wydziału Promocji Powiatu Polkowickiego.

- Dziękuję Starostom Ciupakowi i Wojtowiczowi za zaproszenie. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w inicjatywie Starosty Wojtowicza - mówi burmistrz Kulczyński. - Chocianów zawsze będzie wspierał takie inicjatywy - dodał włodarz Chocianowa.

Akcja ma wspomóc proekologiczne idee i zachęcać kierowców do rezygnacji z poruszania się prywatnymi autami, by zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez całą dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.
[KN]