Ostatnio w Polsce zdarzają się łagodne zimy. Warto jednak zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Do 3 października można przynosić karmę dla zwierząt, akcesoria, koce i kołdry do Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach. Akcję prowadzi również Szkoła Podstawowej w Parchowie, która prowadzi zbiórkę do dnia 14 października.


To kolejny ukłony dyrekcji szkół nie tylko względem mieszkańców gminy. Organizatorzy akcji chcą zaszczepić w dzieciach chęć pomagania i właściwego obchodzenia się ze zwierzętami.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parchowie Kamil Lis, Grono Pedagogiczne , Rada Rodziców oraz uczniowie zachęcają do wzięcia udziału w akcji. Karma, akcesoria, koce i kołdry oraz inne rzeczy, którymi można ocieplić boksy podczas mrozów, będą przekazane po zakończonej zbiórce do TOZ w Jaworze. Osoby, które chcą wesprzeć akcję, mogą składać wyżej wymienione rzeczy przy szkolnym sekretariacie.

Akcję na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy prowadzi Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Trzebnicach. Dyrektor Helena Kozińska wraz z Gronem Pedagogicznym, wolontariuszami i uczniami apelują o wsparcie w każdej postaci, a jedzenie i akcesoria należy składać na holu głównym w oznaczonym do tego miejscu.