Miesiąc wrzesień dla większości z nas, a w szczególności dla dzieci kojarzy się z pierwszym dzwonkiem lekcyjnym. Jest to miesiąc powrotu do zajęć, nauki oraz kolegów z ławki. W Regionalnym Centrum Kultury również rozpoczęły się zajęcia: plastyczne, nauki gry na instrumencie, taneczne czy rękodzielnicze .

Wiele uczniów kontynuuje swoją muzyczną czy taneczną edukacje. Regionalne Centrum Kultury poza cyklicznymi zajęciami jakie co roku organizuje, wprowadziło kilka nowości - zajęcia z robotyki i programowania, logo matematyka czy projektowanie i druk 3D. 

Kursy i zajęcia stałe tańca towarzyskiego to propozycja, która dzisiaj ukazała się na stronie Regionalnego Centrum Kultury. Zajęcia poprowadzi Pan Piotr Paszewski i Pani Marta Mozdyniewicz. Instruktorzy mają na swoim koncie wiele tanecznych osiągnięć między innymi : finaliści Mistrzostw Polski, II Vice Mistrzowie Europy Północnej w Dreźnie, zwycięzcy turniejów serii INTERNATIONAL OPEN w Czechach, Włoszech czy Rumunii.

Zajęcia odbywać się będą w różnych grupach wiekowych. Zapisy trwają  do 30 września w siedzibie RCK lub pod numerem 768185580/ Pan Piotr Paszewski 781092050.