Wrocławscy policjanci organizują spotkania z osobami zainteresowanymi wstąpieniem do służby. Odbywają się one na terenie hali sportowej przy ul. Poznańskiej we Wrocławiu, gdzie uczestnicy mają możliwość zapoznać się z poszczególnymi etapami procesu rekrutacyjnego. Pod okiem policyjnych instruktorów można także sprawdzić się na torze przeszkód, który przygotowany zostanie zgodnie z wymogami egzaminacyjnymi. Najbliższe odbędzie się 3 lutego br.

Mając na uwadze duże zainteresowanie młodzieży, szczególnie sprawami związanymi z wstąpieniem do służby w Policji, policjanci z Wydział Doboru i Szkolenia zaplanowali ,,Dni otwarte’’. Jedno z takich spotkań odbędzie się właśnie już 3 lutego br., a kolejne zaplanowane są na jeszcze w lutym i marcu. Zajęcia fizyczne na policyjnym torze przeszkód funkcjonariusze będą przeprowadzać od godz. 13:00 w sali sportowej przy ul. Poznańskiej 14 we Wrocławiu.

Przyszli kandydaci podczas wizyty w jednostce, uzyskać mogą wszelkie odpowiedzi na nurtujące ich pytania, w tym także te dotyczące specyfiki służby policjantów, zarobków, jak też całego procesu rekrutacji. Tego dnia adepci, mają też możliwość sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej na specjalnym policyjnym torze przeszkód, który jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. Przed podjęciem próby pokonania toru, funkcjonariusze prowadzący zajęcia, przeprowadzą rozgrzewkę dla przyszłych kandydatów.

Następnie wszystkie osoby, zostają zapoznane ze schematem pokonania sprawnościowego toru przeszkód. Każdy może zobaczyć, jak poprawnie wykonywać kolejne ćwiczenia i jak robić to najszybciej. Kiedy przyszli kandydaci zobaczą, jak funkcjonariusz pokonuje kolejne przeszkody, sami mogą podjąć taką próbę. Ćwiczenia sportowe odbywają się w hali sportowej przy ul. Poznańskiej 14 we Wrocławiu.

Terminarz cyklicznych spotkań dla przyszłych kandydatów do służby w Policji: 3, 10, 17, 24 lutego oraz 2, 9, 16, 23, 30 marca 2020 roku.

NAJBLIŻSZE TERMINY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO:
- 27 lutego 2020,
- 21 kwietnia 2020,
- 13 lipca 2020,
- 16 września 2020,
- 5 listopada 2020,
- 30 grudnia 2020.

Przypominamy, że chętni do udziału w zajęciach zobowiązani są wyposażyć się w strój sportowy. Na wszelkie pytania odpowie Wydział Doboru i Szkolenia KWP we Wrocławiu pod nr telefonu: 71-340-40-44.
[KN]