Jak donosi 112 Polkowice na jednym z portali społecznościowych na drodze wojewódzkiej nr 331 relacji Polkowice Chocianów miejsce miał śmiertelny wypadek. 1 osoba nie żyje, jedna trafiła do szpitala.

Przed godziną 14 na drodze za Polkowicami w kierunku Chocianowa doszło do tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut. Kobieta kierująca czerwonym Oplem zderzyła się czołowo z białym busem Ford Transit. W zdarzeniu brał udział także pojazd marki audi. W wyniku tego zdarzenia, kierująca pojazdem marki Opel została uwięziona w swoim aucie. Aby ją wydobyć strażacy użyli specjalnego sprzętu hydraulicznego. Niestety po ewakuacji kobiety doszło do zatrzymania u niej krążenia. Natychmiastowe RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) i wezwanie śmigłowca LPR z Wrocławia nie pomogło. Przed przylotem załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na miejsce wypadku przerwano resuscytację, a lekarz stwierdził zgon kobiety.

Do szpitala przewieziono drugiego poszkodowanego uczestnika zdarzenia, który poruszał się Fordem Transit. Polkowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Droga została całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy, bowiem utrudniania mogą potrwać kilka godzin.
[KN]