Chocianowski Klub Karate "Sento-Kan" uczestniczył w treningu on-line zorganizowanym przez Polski Związek Karate Tradycyjnego. Aktywność Chocianowskiego Klubu "Sento-Kan" można obserwować od samego początku trwania pandemii koronawirusa w mediach społecznościowych na oficjalnym profilu klubu.

Zawodnicy nie poddają się i cały czas trenują, lecz inaczej niż dotychczas. Zajęcia odbywają się zdalnie przed monitorem telewizora bądź komputera oczywiście pod okiem trenera Wiesława Olewicza. W sobotę chocianowscy młodzi karatecy: Hanna Kraszewska, Mateusz Bartyzel, Amelia Wolkowicz, Oliwia Pluta, Zofia Wróblewska, Karolina Wróblewska, Igor Pierzchnica, Patryk Pawlik, Barbara Gruszka oraz Alicja Gruszka uczestniczyli we wspólnym treningu w ramach programu PZKT "Sportowe Talenty".

W treningu wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Konsultacje poprowadził sensei Mariusz Lewandowski, posiadacz stopnia mistrzowskiego w karate tradycyjnym 4 den, sędzia klasy międzynarodowej, wychowawca wielu polskich zawodników odnoszących sukcesy zarówno w kraju jak i zagranicą. Sensei Mariusz Lewandowski jest także doświadczonym zawodnikiem, który sam wielokrotnie stawał na podium mistrzostw świata, Europy i Polski. Trening on-line był dla uczestników z pewnością nowym doświadczeniem i wyzwaniem. Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i sportowych sukcesów.
[KN]