Trwa remont pomieszczeń w Przedszkolu Miejskim w Chocianowie, gdzie ma powstać i ruszyć już 1 października niepubliczny żłobek dla dzieci z Gminy Chocianów. Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej działa na zlecenie spółki Akademia Przedszkolaka, która prowadzić będzie żłobek.

Będzie to Planeta Radości – żłobek niepubliczny, który powstaje w Miejskim Przedszkolu w Chocianowie przy ul. Wesołej we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Chocianów. Grupa żłobkowa, przeznaczona dla 25 dzieci, mieścić się będzie w sali przedszkola na parterze, która dostosowana zostanie do potrzeb najmłodszych dzieci.

Według naszych źródeł prace rozpoczęły się w dniu 9 września i planowo zakończyć mają się w tym tygodniu. Budowlańcy mają za zadanie wyremontować salę główną, czyli przyszłą salę zabaw oraz toaletę, a także pomieszczenie gospodarcze. Jednak na tym remont się nie kończy. Kiedy pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zakończą prace prowadzone będą kolejne działania i etapy wykończenia pomieszczeń, w których ma powstać żłobek.


Prace remontowe na pewno zakończą się do 30 września, bo już 1 października planowane jest otwarcie żłobka.