W powiatowym przeglądzie kolęd i pastorałek, który odbył się po raz 16., wzięło udział 17 solistów i 14 zespołów. Reprezentanci naszej gminy ze Szkoły Podstawowej w Trzebnicach zajęli 3. miejsce w kategorii zespołów klas I-III szkół podstawowych.

Jury w składzie: Anna Karolewicz, Zuzanna Łęcka, Bożena Wojtczak i Dariusz Bryjak wyłoniło laureatów konkursu. Zwycięzcy otrzymali nagrody, które wręczyli dyrektor szkoły Małgorzata Kosałka oraz przewodniczący jury Dariusz Bryjak. Za organizację przeglądu odpowiedzialne były Iwona Rygiel i Bożena Kiwacka.

Prezentujemy wyniki XVI Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. W kategorii solistów klas I - III pierwsze miejsce zajęła Ada Chomik ze Szkoły Podstawowej z Grębocic, drugie miejsce Natasza Komarnicka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach, a trzecie miejsce Roksana Woźniak ze Szkoły Podstawowej z Rzeczycy. W tej kategorii wyróżniona została Viktoria Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Gaworzycach.

W kategorii zespołów klas I - III na podium znalazły się "Kropeczki" z SP Rzeczyca na pierwszym miejscu, zespół wokalny z SP nr 2 w Polkowicach na drugim miejscu oraz reprezentanci naszej gminy, zespół wokalny z Trzebnic na trzeciej pozycji. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał zespół wokalny z SP Gaworzyce.

W kategorii zespołów klas IV - VIII wygrał zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, drugie miejsce zajął zespół wokalny z SP nr 2 w Polkowicach, a ostatnie miejsce na podium zajął zespół "Wiolinki" z SP Gaworzyce. Na wyróżnienie zasłużył także zespół kameralny z SP Grębocice.

Naszym kolędnikom serdecznie gratulujemy zajęcia wysokiej lokaty, zwłaszcza ze względu na występy w niekompletnym, ze względu na chorobę koleżanek, składzie.
[KN]