Jak podaje dzisiejszy raport z Sanepidu mamy kolejne 4 przypadki zachorowania w Powiecie Polkowickim. 3 osoby to mieszkańcy Gminy Polkowice, a jedna pochodzi z Gminy Chocianów. Jak się dowiedzieliśmy, aktualnie w naszej gminie zarażonych koronawirusem jest 5 osób. Lawinowo rośnie także liczba osób na kwarantannie.

Jak podawaliśmy wczoraj, na kwarantannie w naszej gminie były łącznie 24 osoby. Dziś ta liczba wzrosła blisko dwukrotnie. 47 mieszkańców gminy Chocianów najbliższe dni spędzi bez możliwości wyjścia z domu. Łącznie w naszym powiecie na kwarantannie jest dzisiaj 105 osób, nadzorem objętych zostało 10 osób (w tym 5 z Chocianowa), jednak nikt nie wymaga hospitalizacji.

Optymizmem napawają statystyki ozdrowień. Spośród wszystkich dotychczas zdiagnozowanych 82 przypadków mamy 71 ozdrowieńców. Niestety od początku epidemii jedna osoba zdiagnozowana pozytywnie w naszym powiecie zmarła. Sytuacja jest dynamiczna dlatego na bieżąco będziemy informować o kolejnych przypadkach.

---
AKTUALIZACJA:
Jak się przed momentem dowiedzieliśmy, wszyscy członkowie rodziny uczniów z kwarantanny, o czym pisaliśmy wczoraj w artykule: "TYLKO U NAS: Dyrektor Kyc komentuje kwarantannę swoich uczniów" mają wynik negatywny.
[KN]