O tym, że chocianowskie targowisko Gerber zostało skazane na kłopoty, przez które handlowcy zostali odcięci od zasilania informowaliśmy na początku listopada. Na szczęście radni podjęli decyzję o przekazaniu do MZGKiM pieniędzy, za które będzie można wyremontować stary plac targowy, aby zarabiający tu na życie ludzie mogli pracować w godnych warunkach.

O kłopotach handlowców z chocianowskiego targowiska pisaliśmy w naszym artykule "Radny podkablował bazar, handlarze zostali bez prądu". Przypomnijmy, że opozycyjni radni najpierw nie popisali się zachowaniem podczas zdalnej XXXII sesji Rady Miejskiej w Chocianowie, a potem postanowili przypisać sobie sukces remontu bazaru miejskiego, chociaż ani Piotr Piech ani Anna Pichała nie opowiedzieli się "za" przekazaniem do MZGKiM 240 tysięcy złotych na remont targowiska GERBER. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w artykule "Cudze sukcesy na koncie radnego".

Na szczęście decyzje Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego zmierzają do poprawy sytuacji zarabiających tu na życie sprzedawców. W najbliższym czasie handlowcy będą mogli sprzedawać na wyremontowanym placu targowym, a do tego czasu władze naszej gminy zapewniły im zastępczy plac niespełna 100 metrów dalej. Wszystko za sprawą odkupienia od Tauronu budynku, który przeznaczony będzie na Centrum Obsługi Administracyjnej. O tym temacie pisaliśmy w artykule: "Wszystkie sprawy załatwią w jednym miejscu".

[KN]