Na dzisiejszej sesji radni przyjęli poprawki do budżetu na 2020 rok. Zgodnie z deklaracją Skarbnik Miasta i Gminy złożonej na ubiegłorocznej sesji zabezpieczone zostały środki na budowę przychodni w Trzebnicach. O sprawie informowaliśmy wielokrotnie, m.in. w artykule "Przychodnia w nowym przetargu".

Na dzisiejszej sesji miejscowi radni w głosowaniu potwierdzili słowa Skarbnik Stanisławy Potocznej, że z początkiem 2020 roku nastąpi przeniesienie środków, które zagwarantują zrealizowanie budowy przychodni w Trzebnicach.

- Niejednokrotnie Państwu zostało powtarzane i przedstawiane, że z chwilą pozyskania dodatkowych środków i najprawdopodobniej z wystąpienia tzw. wolnych środków to zadanie będzie zwiększone do właściwej wysokości - mówiła do radnych pani skarbnik na XXII sesji w dniu 17 grudnia ubiegłego roku - środki musimy uzupełnić w 2020 roku do pełnej wysokości niezbędnej do realizacji tego zadania.

Najwyraźniej nie wszyscy radni zarejestrowali te słowa. Anna Pichała we wczorajszym wpisie na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych postanowiła przypisać sobie zwycięstwo: "Mój protest (...) odniósł jednak sukces. Pod presją (...) moich działań (...) burmistrz jednak zrewidował (...) plany w związku z budową" - czytamy. O "proteście" radnej pisaliśmy dla Państwa w artykule "Świąteczne życzenia czy polityczny atak?". Nie powinien dziwić ten stan swoistego samozachwytu radnej, ponieważ na sesji w grudniu, podczas wypowiedzi pani skarbnik, radna Pichała zajęta była obsługą swojego telefonu.

[KN]