Urząd Miasta i Gminy stanowczo reaguje na nasze ostatnie doniesienia i wprowadza najwyższe środki ostrożności. Od dzisiaj do odwołania Urząd rozpoczyna pracę w trybie "wewnętrznym", czyli zostanie zamknięty dla klientów. To jednak nie jedyne zmiany.

Jak tłumaczy Patrycja Jugo, Sekretarz Miasta i Gminy Chocianów podstawą takiej decyzji jest troska o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Chocianowa, jak również pracowników urzędu.

W trosce o zdrowie mieszkańców naszej gminy wprowadzamy najwyższe środki ostrożności i od dzisiaj do odwołania urząd będzie zamknięty dla klientów - mówi Patrycja Jugo, sekretarz gminy - Magistrat będzie funkcjonował w trybie pracy wewnętrznej. Prosimy o wyrozumiałość.

Okazuje się, że decyzja dotyczy nie tylko Ratusza, ale także podległych mu instytucji. W trybie pracy wewnętrznej działać będą także: Regionalne Centrum Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne.

Nie oznacza to jednak, że niczego w urzędzie nie da się załatwić. Urząd przyjmie dokumenty przesyłane drogą elektroniczną przez adres e-mail: bok@chocianow.pl, oraz za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej – skrytka ePUAP: umigchocianow oraz w wersji papierowej w specjalnie wyznaczonym miejscu przed wejściem do Urzędu.

Wszelkie inne sprawy wymagające natychmiastowych działań będą wyjaśniane przez pracowników telefonicznie, a petenci będą obsługiwani tylko w nagłych sprawach (głównie rejestracja i wydawanie aktów zgonu) po wcześniejszym telefonie. Numery telefonów centrali: 76-818-50-41, 76-818-50-20, 76-818-40-50, 76-818-42-16, 76-818-51-38, 76-818-50-03.

- Apelujemy, by w miarę możliwości pozostawać w domach, ograniczyć wizyty w miejscach z dużymi skupiskami ludzi. Szanujmy życie i zdrowie, a załatwiajmy tylko i wyłącznie najpilniejsze sprawy - dodaje sekretarz, Patrycja Jugo - to najprostsze i podstawowe sposoby, które mogą pomóc w walce z epidemią koronawirusa.

W tym szczególnym czasie należy zachować spokój i przestrzegać zaleceń służb. W razie pytań dotyczących koronowirusa można kontaktować się z działającą całodobowo infolinią NFZ: +48 800-190-590.
[KN]