"Kolejna osoba z pozytywnym wynikiem testu pochodzi z Gminy Chocianów". Taką informacją przywitał nas dzisiaj mail przekazany z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Polkowicach. Aktualnie w naszym powiecie choruje około 40 osób, a blisko 270 jest na kwarantannie i dlatego, że liczba zarażonych rośnie także w naszej gminie, trzeba podjąć specjalne środki ostrożności.

Od dzisiaj w trybie zdalnym pracować będą niektóre instytucje na terenie miasta i gminy Chocianów. O takiej decyzji poinformował dzisiaj naczelnik wydziału organizacji i kadr w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów.

Z uwagi na fakt, iż na terenie Miasta i Gminy Chocianów wystąpiły przypadki zachorowania na koronawirusa COVID-19 informuję, że w trosce o zdrowie mieszkańców Naszej Gminy wprowadzamy najwyższe środki ostrożności  i od poniedziałku, tj. 5 października 2020 roku do odwołania Urząd będzie zamknięty dla klientów - informuje Piotr Gruszka, naczelnik wydziału organizacji i kadr. - Podstawą takiej decyzji jest troska o bezpieczeństwo Państwa i pracowników Urzędu. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość - dodaje Gruszka.
Jak wynika z przesłanej informacji w trybie pracy wewnętrznej działać będą także chocianowskie Regionalne Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Przedsiębiorstwo Wodociągowo - Kanalizacyjne. Pomimo, iż magistrat będzie funkcjonował w trybie wewnętrznym, petenci będą nadal obsługiwani, jednak tylko w nagłych sprawach (głównie rejestracja i wydawanie aktów zgonu) po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, a wszelkie inne sprawy wymagające natychmiastowych działań będą wyjaśniane przez pracowników telefonicznie. Urząd będzie przyjmował dokumenty przesyłane droga elektroniczną na adresy e-mail: bok@chocianow.pl oraz przez ePUAP – skrytka ePUAP: umigchocianow, a także w wersji papierowej w specjalnie wyznaczonym miejscu przed wejściem do Urzędu.

Apelujemy by w miarę możliwości pozostawać w domach, ograniczyć wizyty w miejscach z dużymi skupiskami ludzi. Szanujmy życie i zdrowie innych oraz własne, a załatwiajmy tylko i wyłącznie najpilniejsze sprawy! To najprostsze i podstawowe sposoby, które mogą pomóc w walce z epidemia koronawirusa - przypomina Krystian Wan z chocianowskiego magistratu. - Taką decyzję podjęliśmy dlatego, że dostaliśmy informację o tym, że jeden z pracowników ma wynik pozytywny. W związku z tym kilkoro urzędników zostało skierowanych na kwarantannę. Chcemy, aby urząd w miarę możliwości funkcjonował sprawnie i załatwiał sprawy mieszkańców, dlatego ograniczamy kontakt bezpośredni. W tym szczególnym czasie powinniśmy zachować spokój i przestrzegać zaleceń służb - dodaje Wan.
Numery telefonów centrali telefonicznej Urzędu Miasta i Gminy Chocianów to: (76) 818 50 41, (76) 818 50 20, (76) 818 40 50, (76) 818 42 16, (76) 818 51 38, (76) 818 50 03.
[KN]