Ubiegły tydzień skończyli naprawą awarii przyłączy kanalizacji sanitarnej przy ulicy Fabrycznej, a ten tydzień zaczęli od wymiany przyłączy wodociągowych przy ulicy Odrodzenia. Chodzi o pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Chocianowie. Dzięki stronie spółki na jednym z portali społecznościowych możemy na bieżąco śledzić poczynania brygad odpowiadających za wodę w naszych kranach.

Jak czytamy na Facebook-u w ubiegłym tygodniu uszkodzony został odcinek rury o średnicy 110 mm na przyłączu do budynków w ulicy Fabrycznej. W wyniku tej awarii brygada PWK od rana działała przy wymianie przyłączy. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy mogło być uszkodzenie przez inwestora zewnętrznego przyłącza kanalizacji sanitarnej.

Także ten tydzień pracownicy PWK zaczęli "pełną parą". Wczoraj od rana wodociągowa ekipa pracowała przy ulicy Odrodzenia nad wymianą przyłączy wodociągowych. Z kolei inna brygada musiała zająć się usunięciem awarii studni burzowej na skrzyżowaniu ulic Rotmistrza Witolda Pileckiego z Ratuszową. Przy tej okazji udało się także naprawić uszkodzoną nawierzchnię jezdni przy tej studni.

To jednak nie koniec działań, bowiem była jeszcze okresowa konserwacja prasy filtracyjnej jednego z głównych i najwrażliwszych urządzeń oczyszczalni ścieków w Chocianowie. Jak możemy dowiedzieć się ze strony PWK "Oczyszczalnia wyposażona została w ciąg technologiczny przeróbki osadów ściekowych. Osad nadmierny ze zbiornika kierowany jest bezpośrednio na prasę filtracyjną do odwadniania osadu".

Te i inne informacje można znaleźć na stronie Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego na jednym z popularnych portali społecznościowych. Można tam również znaleźć informacje o pojawiających się nagle awariach sieci lub planowanych remontach, w wyniku których trzeba powstrzymać się przed robieniem prania lub zaopatrzyć się wcześniej w wodę.
[KN]