Po raz kolejny mieszkańcy Chocianowa muszą zmierzyć się z problemem wandali. Coraz częściej widzimy, że niektórzy podejmują się haniebnych działań na szkodę społeczeństwa i mienia publicznego. Poniszczone psie pakiety, śmietniki, wystawy, zerwane girlandy w Parku Miejskim. To tylko niektóre z aktów wandalizmu z jakimi mamy do czynienia w naszym mieście!


Tym razem wandale zniszczyli ławki i wyrwali jedną z ziemi. Kolejny raz możemy sobie zadać pytanie dlaczego ktoś podejmuje się takich czynów i co ma na celu? Czy to tylko kolejny wybryk nastolatków czy celowe i złośliwe działania osób nieprzychylnych działaniom Burmistrza? Można zdecydowanie stwierdzić, że Gmina Chocianów dzięki rządom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego rozwija się i gołym okiem widać, że zachodzi wiele zmian na lepsze, także pod względem wizualnym. Czy naprawdę ktoś nie może znieść działań ku lepszemu i tak oto okazuje swą niechęć?
Pytań nasuwa się wiele, może wkrótce uda nam się uzyskać na nie odpowiedź. Liczymy również, że dzięki Państwu uda się złapać wandali. Pamiętajmy, że to jak wygląda nasze miasto, zależy od nas wszystkich.Apelujemy do Państwa, nie bądźcie obojętni na niszczenie naszego wspólnego mienia. Jeśli jesteście Państwo świadkami aktów wandalizmu, prosimy o natychmiastową reakcję, która może przyspieszyć interwencję i ułatwić służbom ujęcie sprawcy.