O tym, że akty wandalizmu często nawiedzają naszą gminę mieszkańcy niestety wiedzą najlepiej. Jak donosi lokalna telewizja Chocianow.tv w ostatnich dniach dwa kolejne obiekty padły ofiarą bezmyślnych sprawców zniszczeń: nowa wiata przystankowa na ulicy Pileckiego w Chocianowie oraz boisko drużyny Kryształ w Chocianowcu.

Niestety w ostatnich dniach wandale po raz kolejny dali o sobie znać. Amator "driftów" samochodowych postanowił urządzić sobie rajd po boisku zespołu Kryształ w Chocianowcu. Ślady wskazują na wąski pojazd z napędem na przód. Ewidentnie wyczyny przygłupa za kierownicą skończyły się zakopaniem w grząskim gruncie, bowiem obok widać także ślady traktora, który prawdopodobnie pomógł wydostać się z opresji.

Zniszczeniu uległ także nowy przystanek autobusowy, którego lokalizacja została przeniesiona spod remizy straży pożarnej na ulicy Pileckiego w Chocianowie. Pisaliśmy o tym zaledwie 4 dni temu w artykule: "Przystanek przeniesiony, będzie bezpieczniej". Sprawcy postanowili podpisać się czerwonym sprayem na wewnętrznych ścianach wiaty przystankowej, choć szczególnie się nie popisali. Wszyscy, którzy posiadają wiedzę o sprawcach, proszeni są o pilny kontakt z policją.

Lokalna telewizja Chocianow.tv postanowiła zapytać mieszkańców, co uważają o tych występkach, a także kto stoi za tak haniebnymi zniszczeniami? Zdawać by się mogło, że są to przypadkowi amatorzy spędzania wolnego czasu. Okoliczności wskazują jednak, że mogą to być również przeciwnicy działań Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego.

Przypomnijmy, że na przestrzeni tylko ostatnich dwóch lat zniszczeniom ulegały właśnie inwestycje prowadzone przez włodarza naszej gminy: miejskie śmietniki ("Skradziono nowe śmietniki w Chocianowie", "Kolejne dewastacje w Chocianowie"), psi pakiet ("Kolejny akt wandalizmu! Policja szuka sprawcy"), girlandy w parku, wystawa w Rynku ("Czy polityczna niechęć prowadzi do wandalizmu w Chocianowie?"), duszek w Chocianowcu ("Kolejny akt wandalizmu, tym razem w Chocianowcu"), ogrodzenie na cmentarzu ("Zniszczyli bramę cmentarza, szuka ich policja", "Ukradli ogrodzenie, będą mieli kłopot"), place zabaw ("Demolki na placach zabaw"), a także wiele innych, jak ławki ("Chcecie nowego, o swoje nie dbacie"), kostka brukowa ("Wandale nie oszczędzają niczego. Mieszkańcu nie bądź obojętny!"), czy zaśmiecanie ("Wandalizm staje się codziennością") i kradzieże w świetlicach w Chocianowcu ("Nocny włam") oraz Żabicach ("Kolejny włam do świetlicy").

Jak zauważają mieszkańcy, nadzieją na sprawniejsze łapanie sprawców może być monitoring miejski, który niebawem powstanie w naszej gminie.
[KN]