Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński zaprasza wszystkich miłośników sportów siłowych na warsztaty Street Workout, które odbędą się 26.10.2019 r. oraz 09.11.2019 r.

Warsztaty z podstaw street workout skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i tych, którzy początki mają za sobą, ale chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat treningu. Zaplanowano dwa bloki treningowe po 2 godziny każdy. Pierwsze warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę, natomiast drugie zaplanowano na dzień 09.11.2019 r. (sobota). Spotkania odbędą się w Chocianowie w godzinach dogodnych dla osób zainteresowanych tj.popołudniami. W przypadku złych warunków pogodowych zajęcia zostaną przeniesione na inny termin.

Warsztaty poprowadzi Maciej Staszczak, który od lat pasjonuje się tą dziedziną sportu. Osoba z doświadczeniem i dużą wiedzą w zakresie ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała.

- Przez pojęcie warsztaty mam na myśli wspólny trening z uwzględnieniem także części teoretycznej, a więc przedstawienie metod treningowych, prawidłowej techniki ćwiczeń – mówi Maciej Staszczak.
Dodaje - Warsztaty przede wszystkim mają nauczyć zainteresowane osoby, jak przygotować się do takiego treningu, jak efektywnie i bezpiecznie ćwiczyć .

Spotkania obejmują między innymi wykonanie prawidłowej rozgrzewki, budowanie siły i wytrzymałości, przygotowanie ciała pod elementy typu human flag, hand stand, back lever, gront lever.

Zapisy i szczegóły w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury lub pod numerem 76/8185580.