Dziś tj. 30.10.2019 r. o godzinie 17:00 w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury odbędą się bezpłatne warsztaty pod nazwą ,,Zdrowie zaczyna się w mojej głowie’’, mające na celu promowanie zachowań prozdrowotnych. Warsztaty poprowadzi mieszkanka gminy Chocianów Agnieszka Krawczyk.

Projekt zakłada 6 tematycznych spotkań. Tematem przewodnim zajęć jest – ,,STRES’’, podczas spotkania uczestnicy w ramach luźniej pogawędki wymienią się własnymi doświadczeniami oraz poznają wpływ stresu na nasz organizm.

- Opowiem wam jak stres wpływa na nasz organizm na poziomie fizjologicznym i psychologicznym, a także na każdym warsztacie, dostaniecie jedno narzędzie, które ułatwi wam radzenie sobie ze stresem w życiu codziennym – mówi Agnieszka Krawczyk.

- We współczesnym świecie istnieje wiele zagrożeń dla naszego zdrowia. Jednym z nich jest stres, towarzyszący współczesnemu człowiekowi bezustannie. Codzienne życie pokazuje, że nie jesteśmy w stanie uniknąć stresu. To, w jaki sposób będziemy radzić sobie z nim zależy od nas samych. Bardzo ważna jest świadomość tego, że to nie sam stres, lecz nasza reakcja na niego, jest tym, co nam szkodzi i wpływa na stan naszego zdrowia. Dlatego proponowany projekt daje możliwość nauczenia się działań pozwalających zminimalizować konsekwencje stresu, poprzez wprowadzenie w życie codziennych nawyków, uodparniających nas na sytuacje stresowe – dodaje Agnieszka Krawczyk.

Celem spotkania jest między innymi rozwijanie i poszerzanie wiedzy na temat stresu, zrozumienie, że zdrowie zaczyna się od myśli i przekonań na jego temat czy kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Promowanie i kształtowanie zdrowego stylu życia już od najmłodszych lat jest bardzo ważna i prowadzi do upowszechniania wiedzy o właściwych zachowaniach prozdrowotnych. Realizacja tego projektu wzbogaci wiedzę osób dorosłych i umożliwi im nabycie określonych umiejętności oraz prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków, którymi będą mogli dzielić się ze swoimi dziećmi.

Zajęcia odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu, a czas trwania wynosi 60 minut. Organizatorzy zaproszenie kierują do wszystkich chętnych mieszkańców Miasta i Gminy Chocianów.