Parafia pod wezwaniem Świętego Jacka w Pogorzeliskach doczeka się fumigacji, czyli zwalczania szkodników drewna. Burmistrz zwiększy także nakłady na ochronę dziedzictwa narodowego. W ubiegłym tygodniu Burmistrz Chocianowa, Tomasz Kulczyński spotkał się z księdzem proboszczem parafii rzymsko-katolickiej pod wezwaniem świętego Jacka w Pogorzeliskach, Edwardem Bugajskim.

Omówione zostały gminne działania w zakresie ochrony zabytków. Padła również ważna deklaracja o zwiększeniu środków na ochronę lokalnych zabytków do kwoty 50 tysięcy złotych w tym oraz 100 tysięcy złotych w 2021 roku.

- Po rozeznaniu potrzeb parafii, ustaliłem wstępny zakres prac budowlanych przy zabytku w postaci wykonania usługi fumigacji w kościele w Pogorzeliskach - poinformował Burmistrz Chocianowa, Tomasz Kulczyński - podjąłem decyzję o konieczności zwiększenia nakładów gminy do kwoty 50.000 zł, (więcej o 10 tyś w stosunku do roku 2019 i o 20 tyś do 2018 roku).

Pomysł burmistrza o zwiększeniu dotychczasowych wydatków na ochronę dziedzictwa narodowego do planowanej kwoty 100 tysięcy złotych w 2021 roku będzie musiała zaakceptować Rada Miejska, jednak ta decyzja zdaje się być już tylko formalnością.

[KN]