Sierpniowe Wieczorki Muzyczne to kontynuacja cieszących się ogromną popularnością ubiegłorocznych Wieczorków Muzycznych, będących autorskim pomysłem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Pomimo braku imprez masowych w naszej gminie, sierpniowe soboty będą dla chocianowian nie lada atrakcją. Co tydzień fani innego rodzaju muzyki znajdą coś dla siebie.

Pomysł Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego powraca w nowej odsłonie. W każdą sobotę sierpnia w godzinach od 19:00 do 23:00 na terenie przy stawie w Chocianowskim Parku Piastowskim mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję, aby miło spędzić czas. Będą girlandy, leżaki, a także muzyka płynąca z rozmieszczonych w parku głośników.

- Tak jak zapowiadał Pan Burmistrz wszelkie imprezy zostały odwołane za sprawą Programu Naprawy Skutków EpidemiiCiszę się, że mimo odwołania masowych imprez uda się zorganizować wieczorki muzyczne - komentuje Krystian Wan z tutejszego magistratu. -  Dziękujemy także za wsparcie Fundacji Głos Regionu, która wydaje gazetę Głos Regionu Chocianów dla naszych mieszkańców - dodaje Wan.
Gmina nie wydaje na to przedsięwzięcie żadnych pieniędzy, bo zakupiony w poprzednich latach sprzęt, jak girlandy, namioty, leżaki i wiele innych rzeczy, teraz pozwala na organizację i współpracę bez dodatkowych kosztów dla budżetu. Jak się dowiedzieliśmy w tym roku nie będzie jednak ani kawy, ani ekranu multimedialnego. Wszystko za sprawą obostrzeń związanych ze stanem epidemicznym ogłoszonym w związku z COVID-19.

- Fakt pozostaje niezmienny, muzyka klasyczna wraca do Chocianowskiego Parku Piastowskiego. To cieszy, bo pomysł burmistrza w zeszłym roku spotkał się z ogromnie pozytywnym odbiorem mieszkańców naszej gminy - podsumowuje Krystian Wan.
Organizatorem całej imprezy, przy współpracy z Regionalnym Centrum Kultury, jest właśnie Fundacja Głos Regionu. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa!
[KN]