Mieszkańcy Chocianowa, a szczególnie osoby mieszkające na ulicy Krótkiej cieszyć się mogą z nowopowstałej wiaty przystankowej w nowym miejscu. Dzięki interpelacji Radnego Marcina Ślipko i dobrej współpracy Burmistrz zdecydował o załatwieniu wieloletniego problemu jakim była stara wiata w spornym miejscu. Jak widać ambaras trwający kilka lat udało się załatwić w niedługim czasie.

Ze źródeł dowiedzieliśmy się, że w sprawie wiaty przystankowej były prowadzone rozmowy, gdyż część mieszkańców skarżyła się na lokalizacje starej wiaty pod samym blokiem. Kolejni natomiast nie chcieli, aby stara była przeniesiona kilka ulic dalej, co stałoby się uciążliwe i niedogodne dla wielu mieszkańców. Chcieli oni, aby przystanek był blisko na osiedlu. Ówczesna wiata była już stara i zaniedbana, a więc nastał najwyższy czas, żeby wprowadzić zmiany.


- Stara wiata nadawała się do wymiany, jej lokalizacja zostawiała także wiele do życzenia ponieważ znajdowała się ona pod samym blokiem, co mi i jak wiem innym ludziom przeszkadzało- mówi Chocianowianka Irena.

W związku z różnymi zdaniami społeczeństwa i koniecznością wymiany zadaszenia na przystanku Burmistrz Tomasz Kulczyński zadecydował, że zostanie postawiona nowa wiata, która przesunięta została na tej samej ulicy, aby każdemu mieszkańcowi lokalizacja była dogodna. Tym samym wieloletni problem udało się rozwiązać w kilka miesięcy. Niemniej jednak trzeba zaznaczyć, ze ku radości i zadowoleniu wielu osób wiata w nienaruszonym stanie niedługo postała. Już dziś mieszkańcy są świadkami jak niektóre osoby dbają nie tylko o dobro wspólne ale także o środowisko. Wokół wiaty widać mnóstwo śmieci, mimo ze zaraz obok są śmietniki. Swojego niezadowolenia z zachowania niektórych osób nie kryją mieszkańcy ul. Krótkiej.


- Nowa wiata, nowa świetna lokalizacja, widać, że Burmistrz działa na rzecz społeczeństwa i ma na uwadze Nasze potrzeby. Spór który trwał latami ma swój koniec właśnie dzięki decyzjom Radnych i Włodarza. Nie rozumiem tylko dlaczego ludzie nie doceniają i nie dbają o to co jest do ich wieloletniego użytku. Dzisiaj postawiona wiata zamieniła się w śmietnik- mówi z niesmakiem Pan Jerzy.


Redakcja nawołuje wszystkich do przemyśleń i zastanowienia się na czym tak naprawdę Nam, mieszkańcom zależy? Doceniajmy to co nam jest dane i dbajmy o wspólną przestrzeń, abyśmy mogli korzystać z dobrodziejstw jak najdłużej.