Były życzenia, opłatek i barszcz. Świąteczny nastrój wprowadzili do swojej jednostki strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chocianowie. Do wieczerzy zaprosili także Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów, Tomasza Kulczyńskiego.

Od słów ewangelii i wspólnej modlitwy rozpoczął spotkanie proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Chocianowie, ksiądz dziekan Stanisław Łobodziec. Kapłan podkreślił znaczenie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

- Dziękuję za zaproszenie na wigilię, to pierwsza taka wigilia jeżeli chodzi o OSP u nas w gminie, na której mam przyjemność być - dziękował Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów - serdecznie Wam wszystkim dziękuje także za to wsparcie, że zawsze jesteście na wszystkich imprezach miejskich i wydarzeniach patriotycznych.

Uroczystej wigilii w Ochotniczej Straży Pożarnej w Chocianowie towarzyszyły pięknie przystrojona choinka, wspólne kolędowanie, pyszna wieczerza, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, uśmiechy, uściski i radość ze spotkania w pełnym gronie.

- Bardzo mi miło, że możemy się tutaj spotkać - kontynuował życzenia Burmistrz Tomasz Kulczyński - Życzę Wam aby w nowym roku Wasza jednostka wzbogaciła się w nowy sprzęt, życzę Wam tyle samo wyjazdów i powrotów.

[KN]