Krzysztof Kubów i Elżbieta Witek walczyli między sobą o prym w wyborach w Gminie Chocianów. Ostatecznie lepszy okazał się lubinianin, który zdobył 1379 głosów. Marszałek Sejmu otrzymała ich o 118 mniej, jednak nie przeszkodziło jej to stać się "królową" okręgu nr 1, w którym według niepełnych na razie wyników znokautowała innych kandydatów. 

Kubów najlepszy okazał się w lokalach wyborczych, które znajdowały się w mieście, zaś Elżbieta Witek zdecydowanie wygrała na wsi. Wszystkie jedenaście Obwodowych Komisji Wyborczych padło łupem przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. 

Jedynie 319 głosów w Gminie Chocianów uzyskała Anna Pichała, co można odebrać jako "żółtą kartkę" ze strony mieszkańców. Przypomnijmy, że przy okazji wyborów samorządowych przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej uzyskała więcej głosów... w samym Parchowie (321). To tylko pokazuje, że metody stosowane przez Pichałę nie są akceptowane przez wielu mieszkańców. W swoim okręgu tym razem zdobyła jedynie 42 głosy, co biorąc pod uwagę wynik Witek (124 głosy) i Kubowa (104 głosy) pokazało odpowiednie miejsce w szeregu.

Według obecnych danych (77,68 %) do Sejmu z naszego okręgu powinni się dostać Elżbieta Witek, Adam Lipiński, Marzena Machałek, Krzysztof Kubów, Wojciech Zubowski, Ewa Szymańska (wszyscy PiS), Piotr Borys, Robert Kropiwnicki, Ewa Drozd (wszyscy Koalicja Obywatelska), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska i Kaja Filaczyńska (SLD) oraz Stanisław Żuk (PSL).

AKTUALIZACJA: Po przeliczeniu 95,48 % obwodowych komisji wyborczych, mandat posła uzyskali Elżbieta Witek, Adam Lipiński, Marzena Machałek, Krzysztof Kubów, Wojciech Zubowski, Ewa Szymańska (wszyscy PiS), Piotr Borys, Robert Kropiwnicki, Zofia Czernow (wszyscy Koalicja Obywatelska), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska i Robert Obaza (SLD) oraz Stanisław Żuk (PSL).