Nowa koparko-ładowarka za 390 tysięcy złotych trafiła w szeregi Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Chocianowie. Wszystko za sprawą współpracy z samorządem województwa Dolnośląskiego.

Koparko-ładowarka producenta JCB będzie wykorzystywana przy pracach związanych z prawidłowym magazynowaniem, przygotowaniem do transportu i załadunku odpadów wytwarzanych przez tutejsze wodociągi. Zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

- Ładowarka przyspieszy prace wykonywane przez spółkę, związane z budową oraz rozbudową sieci lub przyłączy wodno–kanalizacyjnych na terenie miasta i gminy Chocianów - czytamy na profilu PKW na jednym z portali społecznościowych - zakup koparko-ładowarki pozwoli na wykonanie prac bez konieczności wynajmu sprzętu, co przyczyni się tym samym do poprawy efektywności realizowanych inwestycji, modernizacji oraz przede wszystkim systematycznego i uporządkowanego magazynowania odpadów.

Współpraca Burmistrza z samorządem województwa zaowocowała kolejnym finansowym wsparciem, które poprawi szybkość i skuteczność wykonywanych prac oraz napraw, a także pozwoli zapobiegać przedostawaniu się do środowiska m.in. nieoczyszczonych ścieków, jak zdarzyć się może podczas awarii sieci kanalizacyjnej. Pracownicy Spółki mieli już okazję sprawdzić nowy sprzęt przy pracach na ujęciu wody ZUW Pogorzeliska oraz przy usuwaniu awarii sieci przy ul. Sportowej w Chocianowie. Na kolejne tygodnie zaplanowano wykonanie przyłączy wodociągowych 3 kolejnych budynków mieszkalnych we wsi Raków.
[KN]