Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowały w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów trzy małżeństwa. Z tej okazji Burmistrz Tomasz Kulczyński wręczył małżonkom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki.

Wśród celebrujących półwiecze w związku małżeńskim znaleźli się Danuta i Adam Steć, Maria i Stanisław Markiewiczowie oraz Feliksa i Franciszek Krasowscy. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył im Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. Była także okazja, aby powspominać przezwyciężone trudy oraz piękne wspólne chwile.

- Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale "Złote Gody" to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wiekunapisał Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy ChocianówTo właśnie ta piękna okazja była powodem dzisiejszego spotkania, podczas którego wręczyłem Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP mieszkańcom gminy Chocianów. Pod adresem dostojnych Jubilatów kieruję słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia - dodał burmistrz.
My również gratulujemy i życzymy dalszych lat wytrwałości i miłości w zdrowiu.
[KN]