Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chocianowie, którzy wzięli udział w XIII edycji wojewódzkiego konkursu "Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939 - 1956" otrzymali tytuł finalisty etapu wojewódzkiego.

"Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939 - 1956" to konkurs organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i zarząd wrocławskiego oddziału Związku Sybiraków. Z powodu pandemii COVID-19 Dolnośląski Kurator Oświaty w kwietniu zmienił regulamin konkursu, w wyniku czego nie przeprowadzono etapu wojewódzkiego konkursu.

Zadaniem uczniów było przygotowanie indywidualnie prac w formie wywiadu w oparciu o wspomnienia i doświadczenia osób żyjących lub ich potomków - informuje Anna Piotrowska, koordynator konkursu. - O swoich rodzinnych "Bohaterach Sybiru" pracę literacką wykonali uczniowie: Ewa Młynarczyk z klasy 8A i Piotr Faluta z klasy 6D.
Uczestnicy etapu rejonowego zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursu dzięki zmianom w regulaminie otrzymali tytuł finalisty. Dyplomy i nagrody będą wręczane we wrześniu. Gratulujemy osiągnięć i godnego reprezentowania szkoły oraz naszej gminy. Życzymy powodzenia w pozostałych konkurach.
[KN]