Wybory na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00 do 21:00. Będziemy wybierać jednego spośród jedenastu zgłoszonych kandydatów. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć sylwetki każdego z nich. Codziennie (za wyjątkiem niedzieli i okresu ciszy wyborczej) publikujemy podstawowe informacje o jednym z kandydatów. Ostatnim na liście wyborczej będzie Stanisław Żółtek.

Stanisław Żółtek, 64 lata, aktualnie zamieszkały w Krakowie, wykształcenie średnie. Nie podał swojego zawodu, a jako miejsce pracy wskazał własną działalność. Jest członkiem (wiceprezesem tej partii i p.o. jej prezesa) Kongresu Nowej Prawicy. W latach 1997–1998 był wiceprezydent Krakowa, a w latach 2014 - 2019 deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Urodził się 7 maja 1956 roku w Krakowie.

W jego programie wyborczym możemy odnaleźć takie hasła jak: likwidacja podatków PIT, CIT, akcyzy oraz podatku od spadków i darowizn, obniżka podatku VAT do 15%, zwiększenie wolności osobistej obywateli, znaczne uproszczenie prawa, radykalne ograniczenie biurokracji i barier ograniczających rozwój Polski, PolEXIT, czyli wyjście z UE, w celu uniknięcia zabójczych opłat za emisję CO2 oraz odchudzenie struktury samorządów przy jednoczesnym przekazaniu kompetencji gminom.
[KN]