4-5 października odbędą się XVIII Dni Olimpijczyka w Chocianowie pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, Starosty Polkowickiego Kamila Ciupaka i Prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu Mieczysława Łopatki. Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

- Celem głównym jest promowanie idei olimpijskich oraz popularyzowanie ruchu olimpijskiego a także wybitnych sportowców, trenerów i działaczy sportowych - mówi Piotr Machoń, jeden z  organizatorów imprezy.

Cele szczegółowe to m.in.:
1. Wdrażanie zasad kultury rywalizacji i kibicowania.
2. Wdrażanie zasad okazywania szacunku dla przeciwnika podczas rywalizacji sportowej.
3. Rozwijanie zainteresowań i umiejętności sportowych dzieci i młodzieży.
4. Promowanie zdrowego stylu życia.

W piątek o godzinie 10:00 odbyć się ma Uroczystość Otwarcia w Zespole Szkół w Chocianowie. Po oficjalnej ceremonii i części artystycznej rozpoczną się drużynowe i indywidualne zawody. Rywalizacja będzie toczyła się w konkurencjach tj. bieg na dystans 60m, przeciąganie liny, skok w dal.

W sobotę również o godzinie 10:00 dzieci i młodzież spotkają się tym razem w Hali widowiskowo – sportowej. Rywalizacje rozpoczną XX Gminne Biegi Przełajowe klas I – III Szkół Podstawowych a kolejno odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w wieloboju lekkoatletycznym oraz III Bieg o Puchar Olimpijczyków na dystansie 5 km. Na zakończenie każdego dnia przewidziane jest ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród. Organizatorzy zapraszają także na poczęstunek z udziałem olimpijczyków i zaproszonych gości.

 - Wiele osób, w tym uczniów zaangażowanych jest w organizację wydarzenia. Od lat impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku wydarzenie odbędzie się w kilku miejscach w Chocianowie m. in. w Parku Miejskim, Hali widowiskowo - spotrowej czy też boiskach sportowych. Jest to świetna okazja, aby poznać wybitnych sportowców olimpijskich- dodaje Piotr Machoń.

Moc atrakcji i wielkie emocje gwarantowane!