Również w tym roku Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński nie zawiódł miłośników słodkości, rozdając ponad 300 pączków na ulicach Chocianowa. Mieszkańcy mieli okazję już po raz czwarty w historii poczęstować się pączkiem. Jak oceniają tę inicjatywę mieszkańców postanowiła zapytać lokalna telewizja chocianow.tv (wideo poniżej).

Inicjatywa zrodziła się w 2018 roku, od kiedy Tomasz Kulczyński kupuje pączki, które później rozdaje mieszkańcom Chocianowa. W tym roku w akcji wzięli udział także współpracownicy włodarza oraz radni Rady Miejskiej w Chocianowie, wiceprzewodniczący tego gremium Piotr Wandycz, a także jego koledzy z Klubu Radnych Chocianów 2023, Marcin Ślipko i Paweł Kisiel.

- Jak co roku w Tłusty Czwartek miałem przyjemność wraz z Klubu Radnych Chocianów 2023 poczęstować naszych mieszkańców pysznymi pączkami, których w tym roku zakupiłem ponad 300. Cieszę się, że mogę już po raz 4. z rzędu zorganizować dla Państwa słodką niespodziankę sfinansowaną ze środków własnych - napisał w mediach społecznościowych Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. -  Jak mówi staropolska tradycja zjedzenie pączka w Tłusty Czwartek ma zapewnić przez cały rok pomyślność. Życzę Państwu mnóstwo pomyślności - dodał włodarz naszej gminy.
Lokalna telewizja chocianow.tv uchwyciła swoją kamerą akcję rozdawania słodkości. Dziennikarzom udało się także zapytać mieszkańców, co uważają o całej akcji, a także jak sami świętują Tłusty Czwartek. Zapraszamy do obejrzenia wideo (poniżej).
[KN]