W sobotnie popołudnie w Chocianowie odbyły się pierwsze otwarte warsztaty Street Workout z wykorzystaniem masy własnego ciała, a to za sprawą nowo utworzonych obiektów sportowych, których pomysłodawcą był Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński oraz Radny Rady Miejskiej Piotr Wandycz.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami takimi jak : prawidłowa rozgrzewka, ćwiczenia bazowe, budowanie siły i wytrzymałości oraz przygotowanie ciała pod elementy typu human flag, hand stand, back lever czy front lever. Dwugodzinne warsztaty poprowadził Maciej Staszczak, osoba z doświadczeniem i dużą wiedzą w zakresie kalisteniki i street workout’u. W warsztatach udział wzięły młode osoby z terenu Gminy Chocianów, w tym Radny Rady Miejskiej Piotr Wandycz.

W Chocianowie tego typu warsztaty odbyły się po raz pierwszy, a to za sprawą nowo utworzonych stref do ćwiczeń. Nowe obiekty sportowe dla przypomnienia znajdują się w pobliżu ulicy Trzebnickiej czy Sportowej.

- Przede wszystkim cieszę się, że znalazła się dość liczna grupa młodych osób, odpowiednio zmotywowanych, które wiedziały po co tu przyszły. Tworzenie dla nich takiego rodzaju alternatywy na spędzanie wolnego czasu jest niezwykle ważne. Jeśli 1 na 10 młodych ludzi uzna, że w sobotni wieczór większą frajdę sprawi mu zrobienie treningu na powietrzu niż wypicie puszki piwa na ławce to już można uznać to za mały sukces – mówi Maciej Staszczak.

Dzięki dobrej współpracy Burmistrza z Radnymi Klubu Tomasz Kulczyński 2018 oraz PiS  jest szansa na budowę podobnych stref w mniejszych miejscowościach w Gminie Chocianów, tak aby każdy bez problemu mógł z nich korzystać.

- Docelowo chciałbym, aby w każdej miejscowości w gminie Chocianów znajdowała się strefa do ćwiczeń Street Workout. Po sobotnich warsztatach widzę, że młodzi ludzi interesują się tym rodzajem sportu – mówi Radny Rady Miejskiej w Chocianowie.

Dla przypomnienia kolejny blok zajęciowy połączony z ćwiczeniami zaplanowano na dzień 09.11.2019 roku ( sobota). W przypadku jednak złych warunków pogodowych zajęcia zostaną przeniesione na inny termin.