Klub Karate Do Shotokan ,,SENTO - KAN’’ zaprasza chętne osoby niezależnie od wieku na treningi karate i zajęcia ogólnorozwojowe. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 17.00 na Hali Widowiskowo - Sportowa w Chocianowie ( ul. Kasztanowej 5).

Klub Karate Do Shotokan ,,SENTO-KAN’’ istnieje od roku 1985, a jego założycielem jest Wiesław Olewicz posiadający stopień mistrzowski 3 dan. Sensei Wiesław Olewicz jest dyplomowanym instruktorem ITKF, posiada uprawnienia egzaminatora PZKT jest również sędzią PZKT klasy krajowej.

- ,,Zawodnicy ćwiczący na co dzień w klubie biorą czynny udział w szkoleniach i zgrupowaniach prowadzonych przez instruktorów z całego świata, biorą także udział w turniejach rangi krajowej i międzynarodowej odnosząc liczne sukcesy .’’ – mówi sensei Wiesław Olewicz.

Obecnie Klub zrzesza ok.40 osób z terenu Miasta i Gminy Chocianów trenujących w różnych grupach wiekowych od przedszkolaków (grupa 5-7 lat) przez młodzież po osoby dorosłe.

Treningi Karate mają głównie na celu rozwój fizyczny i umysłowy człowieka.
Cel –wyjaśnijmy sobie czym jest cel …
Cel, to coś co pozwala nam zachować równowagę i spełniać marzenia. W obecnym, zabieganym świecie ludzie często tracą cel w życiu. Żyją z dnia na dzień, praca, dom, praca. Tacy ludzie nigdy nie będą naprawdę szczęśliwi. Mogą znajdować przyjemności, ale to nigdy nie trwa długo. Oczywiście mają oni swoje marzenia, ale nie potrafią zacząć ich realizować. Dlaczego? Bo nie mają wyznaczonego celu nie wyznaczyli sobie drogi którą chcą podążać do wyznaczonego celu . Kiedy wiemy do czego dążymy jesteśmy silniejsi, bardziej zmotywowani, szczęśliwi i zorganizowani. Treningi Karate mają decydujący wpływ na wyznaczenie sobie celu oraz na poprawę kondycji fizycznej , zachowaniu dużej ruchomość układu ruchu (nawet w podeszłym wieku) zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia oraz prawidłową pracę serca.

- ,,W planach mamy zorganizowanie zajęć dla seniorów (program 50+ ),oraz realizację programu z zakresu samoobrony dla kobiet'' – dodaje Wiesław Olewicz.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem : 606 623 429 lub 669 851 440