28 stycznia o godzinie 18:00 w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert zimowy uczniów i instruktorów Ogniska Muzycznego. W koncercie weźmie udział sekcja instrumentów dętych, klawiszowych, gitary, perkusje, sekcje wokalne oraz zespoły.

Koncert jest podsumowaniem półrocznej pracy, podczas którego uczniowie zaprezentują swoje talenty i zdobyte umiejętności. Podczas imprezy będzie można wysłuchać wielu znanych muzycznych melodii oraz wspólnie zaśpiewać kolędy. Jak czytamy na stronie Regionalnego Centrum Kultury Ognisko Muzyczne rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2015 roku, nauczanie w nim realizowane jest w cyklu czteroletnim, po którym uczniowie uzyskują świadectwo ukończenia.

Ognisko Muzyczne podzielone jest na sekcje: instrumenty dęte blaszane (trąbka, puzon, tuba), instrumenty dęte drewniane (flet poprzeczny, saksofon), instrumenty strunowe (gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara basowa), instrumenty klawiszowe (fortepian, keyboard), instrumenty perkusyjne (perkusja) oraz sekcja wokalna. W zeszłym roku pierwsi zadowoleni absolwenci zakończyli swoją naukę w Ognisku Muzycznym, ale nie przygodę z muzyką. Wiele osób może pochwalić się licznymi występami w ościennych powiatach oraz udziałem w konkursach i przeglądach. Uczniowie biorą czynny udział w koncertach organizowanych lub współorganizowanych przez Ognisko Muzyczne, takich jak koncerty semestralne, występy gościnne w przedszkolach, szkołach, imprezy okolicznościowe dla lokalnej społeczności organizowane przez RCK czy udział w festiwalach muzycznych.

- Jedna osoba nawet kontynuuje naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie oraz jest członkiem Orkiestry Dętej ZG Polkowice-Sieroszowice. Warto też dodać, że do powyższej Orkiestry dostał się jeszcze jeden uczeń naszego Ogniska Muzycznego – mówi Krystyna Kozołup z Regionalnego Centrum Kultury, jednocześnie absolwentka Ogniska Muzycznego.

Instruktorzy w Ognisku posiadają nie tylko wykształcenie muzyczne, ale na co dzień pracują w instytucjach kulturalnych, szkołach muzycznych, szkołach podstawowych i przedszkolach, grają w zespołach, orkiestrach, tworzą muzykę, która stanowi ich pasję. Kolejny nabór do Ogniska prawdopodobnie odbędzie się początkiem września 2020 roku, ale już dziś organizatorzy i instruktorzy zachęcają do udziału w Zimowym Koncercie i wysłuchania popisu młodych chocianowskich muzyków. Koncert jest kierowany nie tylko do rodziców, ale również do szerszej publiczności. Udział w nim jest bezpłatny.

[KN]