Polkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe. Łupem sprawcy padał sprzęt elektroniczny, alkohol, a nawet zabawki oraz inne przedmioty na szkodę kilku sklepów z terenu Polkowic. Okazało się, że ten sam sprawca był już wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże w sklepach na obszarze powiatu polkowickiego. Los 29-latka jest teraz w rękach sądu. Za przestępstwo kradzieży można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże na terenie Polkowic. Jak ustalili policjanci podejrzany tylko na przełomie zeszłego i bieżącego roku wykorzystując nieuwagę personelu naraził właścicieli kilku sklepów na łączne straty w mieniu o wartości ponad 2,2 tysiąca złotych. Łupem sprawcy padło kilka butelek alkoholu, różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, zabawki dla dzieci oraz produkty spożywcze.

Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże w sklepach na terenie powiatu polkowickiego. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźnie za kradzież grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

[KN]