IMGW znowu ostrzega przed silnym wiatrem. Dzisiaj zawieje mocniej niż wczoraj. Zagrożenie wiatrem obejmuje całe województwo dolnośląskie, a jego siła została ustalona na poziomie 2.

Wczorajsze ostrzeżenie o zagrożeniu pogodowym zmienił synoptyk IMGW-PIB Janusz Zieliński w zakresie średniej prędkości wiatru oraz stopnia zagrożenia. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 110 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. Prawdopodobieństwo wystąpienia od dzisiaj, 23 lutego od godz. 15:00 do jutra, 24 lutego do godziny 4:00 oceniono na 90%.

Jak czytamy na stronie instytutu przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Trzeba przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Należy także dostosować swoje plany do warunków pogodowych.
[KN]