Niedawno odbyły się XV Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze ochotniczych straży pożarnych w Polanicy-Zdrój. Brało w nich udział 38 drużyn reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne z całego kraju - 19 drużyn kobiecych i 19 drużyn męskich ze wszystkich województw. W zawodach wzięły udział dwie drużyny reprezentujące woj. dolnośląskie: OSP Lubnów pow. ząbkowicki i OSP Trzebnice pow. polkowicki.

W piątek odbyła się ceremonia otwarcia zawodów a następnie konkurencja musztry. W sobotę zaś odbyły się zawody w różnych konkurencjach i ćwiczenia bojowe, strażacy przystąpili również do sztafety pożarniczej. Na zakończenie w niedzielę odbyła się Msza Święta.

Drużyna OSP Trzebnice, która reprezentowała woj. Dolnośląskie, a tym samym Gminę Chocianów, zajęła 5 miejsce w ćwiczeniach bojowych z wynikiem 32,98 pkt (najlepszy wynik 29,97 pkt.) W klasyfikacji generalnej zawodów zawodnicy zajęli 7 miejsce z 19 drużyn z wynikiem 90,20 pkt, zabrakło niespełna 3 sekund, aby zdobyć 3 miejsce.

- Dziękujemy Panu Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskim za wsparcie i umożliwienie nam wyjazdu na mistrzostwa Polski, dziękujemy również Panu Staroście Kamilowi Ciupakowi za wsparcie finansowe. Dziękujemy naszemu Radnemu Piotrowi Wandycz, który zawsze nas wspiera i służy pomocą- mówią zgodnie zawodnicy OSP Trzebnice.Ponadto 14 września podczas Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Grębocicach zawodnicy OSP Trzebnice dali z siebie wszystko co poskutkowało zdobyciem 1 miejsca w kategorii A mężczyzn.

Zawodnicy OSP Trzebnice:
Szymon Pater
Ryszard Baryluk
Szymon Lizoń
Dominik Lis
Dominik Lisowski
Daniel Pilichowski
Piotr Łuczkowiec
Norbert Zawadzki
Krzysztof Pokój

Opiekunowie:

Józef Gibek
Patrycja Majocha