Już wiele polskich gmin i miast podjęło decyzję o dezynfekcji przestrzeni publicznych w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Jako, że w Chocianowie pojawił się pierwszy ujawniony przypadek zakażenia, tutejszy Urząd Miasta i Gminy również postanowił zlecić dezynfekcję miejsc użyteczności publicznej.

"Mając na uwadze pierwszy przypadek koronawirusa w naszej gminie, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zleciłem dezynfekcję miasta i gminy"
Specjalistyczna firma przy użyciu płynów odkażających zdezynfekuje m.in. ławki w rynku i parku miejskim, wszystkie wiaty przystankowe na terenie całej gminy oraz wejścia do budynków różnych instytucji. Zabiegi te związane są z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a także profilaktyką i zwalczaniem skutków choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

"Nie wykluczam kolejnych tego typu działań. Zdrowie jest najważniejsze"
Tak jak zapowiadałem, podejmujemy kolejne kroki związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Mając na uwadze pierwszy przypadek koronawirusa w naszej gminie, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zleciłem dezynfekcję miasta i gminy - informuje włodarz Chocianowa, Tomasz Kulczyński - nie wykluczam kolejnych tego typu działań. Zdrowie jest najważniejsze - dodaje burmistrz.

"Specjalistyczna firma przy użyciu płynów odkażających zdezynfekuje m.in. ławki w rynku i parku miejskim, wszystkie wiaty przystankowe na terenie całej gminy oraz wejścia do budynków urzędowych"
Wśród miejsc, które odwiedzą dezynfektorzy, oprócz parku i rynku, w samym Chocianowie znajdą się także Ośrodek Pomocy Społecznej, Regionalne Centrum Kultury, Biblioteka, Urząd Miasta i Gminy Chocianów oraz Komisariat.
[KN]