O perypetiach związanych z powstaniem żłobka pisaliśmy już na tym portalu dużo. Teraz przyszedł czas, aby zaprezentować ostateczne efekty i zaprosić rodziców na dni otwarte, które zostały zaplanowane na 3. stycznia 2020 roku.

Serduszkolandia, bo tak nazywa się nowy żłobek, otwarta będzie dla dzieci od 7. stycznia 2020 roku, jednak już w pierwszy piątek nowego roku opiekunowie pociech w wieku do lat 3 będą mogli odwiedzić to miejsce.

- Przede wszystkim chcemy by dzieci się czuły jak najbardziej komfortowo - mówi dyrektor placówki, Luiza Sałaj - wiemy, że nie jesteśmy w stanie zastąpić domu czy rodziców, ale staramy się żeby dzieci były jak najbardziej bezpieczne i żeby czuły się jak najlepiej.

Od stycznia w tym miejscu opiekę znajdzie 23 dzieci, jednak najpóźniej od maja zostanie uruchomiona druga grupa, w której przewidziano miejsca dla 25 dzieci. Żłobek będzie miejscem wielu atrakcji i zajęć dodatkowych.

- Mamy zajęcia z elementami psychomotoryki i wczesnego wspomagania dzieci, kinezjologię z elementami zabawy terapeutycznej, czyli gimnastykę mózgu metodą Paula Dennisona, zajęcia artystyczne połączone z sensoplastyką, zajęcia promujące zdrowie i zdrowy tryb życia, zajęcia rozwojowe i edukacyjne - wylicza kierownik Serduszkolandii, Paulina Gębara. 

Żłobek będzie realizował łącznie ponad 10 bloków tematycznych, w tym także logopedię, miesięczne bilanse dzieci (badanie wzrostu, wagi i ogólnego rozwoju) oraz rehabilitację indywidualną. Wśród atrakcji znajdą się także zabawy z językiem angielskim, Bajkoland rozwijający wyobraźnię i wyciąganie wniosków oraz Teatroland, podczas którego dzieci będą oglądać przygotowane teatrzyki, a czasami nawet w nich uczestniczyć.

[KN]