Sytuacja związana z utworzeniem niepublicznego żłobka zmienia się bardzo dynamicznie. Gdy wydawało się, że to już ostatnie dni przed jego uruchomianiem, a wyremontowane przez MZGKiM pomieszczenia czekały gotowe na przyjęcie maluchów, niestety niespodziewanie podmiot zewnętrzny wycofał się o czym poinformował rodziców.

To jednak nie spowodowało zaniechania działań i osiągnięcia zamierzonego celu. Zapotrzebowanie na żłobek jest, a organ wykonawczy sprosta oczekiwaniom rodziców dzieci do lat 3- zapewniają Urzędnicy. Reagując na bieżącą sytuację chocianowski magistrat podjął natychmiastowe działania polegające na utworzeniu placówki, która ma zapewniać opiekę najmłodszym. W chwili obecnej prowadzone są starania i brane są pod uwagę dwa warianty realizacji tego zadania. Pierwszy to powierzenie innemu wyspecjalizowanemu podmiotowi, a drugi utworzenie samorządowej placówki. Jednakże ostateczne decyzje w tej sprawie powinny zapaść do piątku 29 listopada. Zapewnienia są i żłobek powstanie. Pytanie tylko w jakiej formie?

Warto też wspomnieć iż zaistniała sytuacja jest niezależna od chocianowskiego magistratu.
W wiadomości przesłanej do rodziców możemy przeczytać :
„Powyższa decyzja wynika z wielu czynników m.in. przedłużającego się okresu uzyskania zgody Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej a także brakiem możliwości (potwierdzonym przez Sanepid z Polkowic) przygotowywania posiłków w kuchni przedszkolnej ”