Funkcjonariusze z Lubina i Polkowic dzięki skoordynowanym działaniom zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego, którego wartość oszacowano na blisko 220 tysięcy złotych. W trakcie czynności policjanci odzyskali skradzione bmw, które padło łupem przestępcy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, a sąd analizując zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy nie miał wątpliwości i tymczasowo aresztował 39-latka na okres 2 miesięcy.

Wspólne działania policjantów z Lubina i Polkowic pozwoliły namierzyć bmw, które zostało skradzione 24 sierpnia na terenie Niemiec. Funkcjonariusze odzyskali samochód o wartości 220 tysięcy złotych w chwili, gdy podjęli interwencję na terenie Michałowa w gminie Chocianów. W tym samym momencie funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który znajdował się w pojeździe.

Początkowo obywatel Litwy swoją postawą próbował skierować policjantów na fałszywy trop. Jednak na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu 39-latkowi przestępstwo kradzieży z włamaniem, do którego mężczyzna przyznał się na obecnym etapie prowadzonego postępowania.

Sąd Rejonowy w Lubinie w świetle zgromadzonych dowodów postanowił tymczasowo aresztować 39-latka na okres 2 miesięcy. Obywatelowi Litwy za czyn, o który jest podejrzany grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Polkowicach