Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, w związku z tym zmienia się rozkład jazdy darmowej komunikacji z rozkładu wakacyjnego na okres szkolny. Radzimy rodzicom oraz dzieciom dojeżdżającym do szkół znajdujących się poza terenem Chocianowa zaznajomić się z rozkładem jazdy dostępnym na naszej stronie oraz w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie.

Ponadto z naszych źródeł wynika, że już 9 września planowane jest, z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, otwarcie nowej linii autobusowej przebiegającej przez dwie gminy, prowadzącej z Chocianowa do Polkowic przez m. in. Sobin, Nową Wieś Lubińską, Parchów, Pogorzeliska.

- Jak wiemy bezpłatna komunikacja okazała się świetnym rozwiązaniem. Coraz więcej mieszkańców z gminy korzysta z połączeń na trasie Chocianów-Lubin. Ciągle staramy się, aby połączenia były wygodne i każdy mieszkaniec z gminy mógł z niej korzystać. Zależy nam najbardziej na osobach dojeżdżających do pracy, dzieciach uczęszczających do szkół oraz osobach starszych. Już wkrótce planujemy uruchomić nową linię na trasie Chocianów-Polkowice przez pobliskie wsie. Musimy tylko dopełnić formalności i działamy. – mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.