W drugą niedzielę nowego, 2021 roku, dokładnie 10 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Chocianowie jest już zarejestrowany sztab, teraz czas na zgłoszenia wolontariuszy.

O tym, jak będzie wyglądał kolejny Finał WOŚP na razie wiadomo niewiele. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w Polsce. Bez względu jednak na te niewiadome, oczywistym jest, że 10 stycznia 2021 roku po raz 29. zagra orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka.

- 5 października ruszyła rejestracja sztabów. Nasz chocianowski otrzymał nr 5802 i teraz czekamy na zgłoszenia wolontariuszy - mówi Monika Noga, szefowa chocianowskiego sztabu. - Wszyscy zainteresowani niesieniem pomocy proszeni są o wypełnienie krótkiej ankiety. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 76-818-55-80 lub mailowo pod adresem sekretariat@rckchocianow.pl. Pamiętajcie! Dobro wraca podwójnie! - dodaje szefowa sztabu nr 5802.
Podczas kolejnego finału pieniądze zbierane będą przede wszystkim na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Odpowiedź na to pytanie możecie znaleźć w naszej rozmowie z ubiegłorocznym liderem zbiórki, Pawłem Bujakiem, który do swojej puszki w styczniu 2020 roku zebrał ponad 5 tysięcy złotych. Szczegóły na stronie: "Bujak: to sukces nas wszystkich".

Czas na zgłoszenia chętni mają do poniedziałku, 14 grudnia 2020.

Czy tym razem również uda się pobić rekord? Aby to osiągnąć trzeba zebrać kwotę większą niż 38 tysięcy 157 złotych i 63 grosze. Dokładnie tyle zebrali chocianowianie 12 stycznia 2020 roku. Tamtą zbiórkę podsumowaliśmy w trzech galeriach zdjęć: "Tłumy na licytacji WOŚP", "Finał WOŚP w RCK" oraz "Chocianów pobił rekord".

Aby zostać tegorocznym wolontariuszem należy wypełnić ankietę (zdjęcie poniżej) i zgłosić się do wybranego sztabu. W naszej gminie wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 76-818-55-80 lub wysłać maila na adres: sekretariat@rckchocianow.pl.
[KN]