Zbliżają się wakacje, które z pewnością będę inne niż wszystkie wcześniejsze. Szczególna sytuacja gospodarcza, reżim sanitarny i nowe zasady spowodują, że wielu z nas zrezygnuje z wyjazdu. Jeśli jednak już się zdecydujemy na wyjazd, pamiętajmy, aby nie zostawiać bez opieki naszych pupili.

Końcówka czerwca, lipiec, sierpień i początek września to okres najgorszy dla zwierząt, których właściciele podejmują nietrafione decyzje związane z wyjazdem na wakacje. Posiadacze kota, psa, chomika, papugi, żółwia, królika, a nawet rybek i pozostałych zwierząt domowych powinni albo znaleźć kogoś znajomego (rodzina, sąsiedzi) lub instytucję (specjalne hotele) do opieki nad swoim zwierzęciem, albo wybrać lokalizację, która akceptuje obecność zwierząt.

Tuż przed i w trakcie okresu wakacji odnotowuje się zwiększoną liczbę porzucanych pupili. Niestety rocznie są to nie tylko psy i koty liczone w tysiącach, a z roku na rok ich liczba rośnie. Zdarza się, że zwierzęta traktowane są w prawdziwie bestialski sposób, dlatego warto pamiętać, że takie zachowanie jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
[KN]