Koleje Dolnośląskie w tym roku świętują swoje 15-lecie. Przez ten czas pociągami dolnośląskiego przewoźnika pojechało 100 milionów pasażerów. Z tej okazji władze województwa: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Marszałkowie Tymoteusz Myrda i Krzysztof Maj, a także Prezes Zarządu Koleje Dolnośląskie S.A. Damian Stawikowski uhonorowali wszystkich pasażerów pociągu, w którym znalazł się 100-milionowy pasażer. Warto podkreślić, że dzięki staraniom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego Chocianowianie mają otwarte kolejowe okno na świat już od ponad 5 miesięcy.

W poniedziałek, 15 maja w pociągu ze Zgorzelca do Wrocławia Głównego pojawił się 100-milionowy pasażer Kolei Dolnośląskich. Władze Dolnego Śląska wraz z zarządem Kolei Dolnośląskich przygotowały niespodziankę dla wszystkich pasażerów tego jubileuszowego pociągu. Z tej okazji wnętrze pojazdu zostało okolicznościowo przystrojone.

KD są jednym z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników kolejowych w kraju, a z roku na rok z ich usług korzysta coraz więcej pasażerów. To efekt dobrej współpracy spółki oraz samorządu województwa, której nadrzędnym celem jest podnoszenie komfortu przejazdów i stałe poszerzanie siatki połączeń - podkreślił Marszałek Cezary Przybylski. - Nasz dolnośląski regionalny przewoźnik stawia na rozwój, bezpieczeństwo i wygodę, dlatego inwestujemy w nowoczesny tabor i przywracamy do życia nieczynne od wielu lat linie kolejowe, aby przywrócić na nich połączenia pasażerskich. To nasz sposób na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w regionie - dodał Marszałek naszego województwa, Cezary Przybylski.
Wszyscy pasażerowie pociągu, w którym znajdował się 100-milionowy pasażer otrzymali podwójne vouchery na Dolnośląski Bilet Weekendowy, do wykorzystania do końca roku. Okazję w pociągu uświetnił koncert zespołu Nicponie.Cieszę się, że 15 maja 2023 roku pękła magiczna liczba! Przez ostatnie 15 lat już 100.000.000 pasażerów skorzystało z usług Kolei Dolnośląskich S.A. Każdemu z Was serdecznie dziękujemy - przekazał prezes KD, Damian Stawikowski.
W ostatnim czasie to m.in. Chocianów znalazł się na mapie połączeń kolejowych, dzięki czemu mieszkańcy naszej gminy codziennie mogą dostać się z i do Legnicy, skąd mogą podróżować do każdego skomunikowanego kolejowo zakątka Polski i Europy. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, już trwają pierwsze prace nad rewitalizacją linii kolejowej z Chocianowa do Przemkowa, co uczyni Chocianów faktycznym centrum przesiadkowym Powiatu Polkowickiego. Niebawem opublikujemy nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, który obowiązywać będzie od 11. czerwca do 2. września, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego portalu na bieżąco.