Policja gwarantuje anonimowość i 20 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać poszukiwanego Jacka Jaworka lub odnaleźć jego zwłoki.  Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa. Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306.

Nagrodę wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach po tym, gdy 10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy doszło do tragedii. W domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową - informują policjanci. - Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać - dodają.
Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie! Policja nie wyklucza także śmierci poszukiwanego. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

- Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył w piątek nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało - dodają stróże prawa.
Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112.