W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Polkowicach Sekretarz Stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów wręczył Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu kolejne dofinansowanie. Relację z tego wydarzenia przygotowała lokalna telewizja chocianow.tv. Całość do obejrzenia poniżej.

Tym razem w ramach trzeciej edycji Polskiego Ładu dla gmin, powiatów i ich związków, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, do Chocianowa powędrowało łącznie 2,5 miliona złotych.

Pieniądze na Gminny Program Naprawy Dróg

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. W swoim wpisie w mediach społecznościowych włodarz Chocianowa przekazał na co zostaną przeznaczone te środki. 

Bardzo dziękuję Panu Ministrowi Krzysztof Kubów Sekretarz Stanu KPRM za spotkanie w Starostwie Powiatowym. Dzięki współpracy kolejny obszar w naszej Gminie ulegnie przebudowie, bez tego wsparcia byłoby to niemożliwe, co tym bardziej cieszy - podkreślił Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Środki te przeznaczę na remont drogi wewnętrznej w Chocianowcu tak, jak obiecałem, co jest obietnicą Klubu Radnych Chocianów 2023 i Artura Wandycza. Będzie to pierwszy z etapów "Gminnego Programu Naprawy Dróg na lata 2023-2028" , który zapowiadałem - dodał Burmistrz Kulczyński.
Warto przypomnieć, że w tej kadencji sukcesywnie remontowane i przebudowywane są ulice w Chocianowie, m.in. ul. Szprotawska, Jagodowa, Wesoła, Armii Krajowej czy Sosnowa. Cały reportaż przygotowany przez chocianow.tv obejrzycie poniżej. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.