Ośrodek Pomocy Społecznej w Chocianowie przypomina, że już 1 czerwca 2021 roku rozpoczął się nowy okres zasiłkowy 2021/2022, który trwać będzie do 31 maja 2022 roku. Czerwiec to ostatni miesiąc na złożenie wniosku, aby zachować ciągłość wypłacanego świadczenia.

Osoby, które złożą wniosek w tym miesiącu będą miały wypłacone świadczenie do 31 sierpnia, ale jeszcze z wyrównaniem za czerwiec. Rodzice, którzy złożą wnioski w późniejszym terminie otrzymają świadczenie 500+ od miesiąca złożenia wniosku. Pisaliśmy o tym na naszym portalu już pod koniec stycznia w artykule: "Nie złożysz tego wniosku? Zapomnij o 500+".

Jeśli chcemy otrzymać pieniądze należne również za czerwiec 2021 roku, to wniosek musimy złożyć najpóźniej 30 czerwca. Wówczas świadczenie otrzymamy do końca sierpnia za trzy miesiące (czerwiec, lipiec i sierpień) - pisaliśmy na naszym portalu pod koniec stycznia. - Jeśli jednak się spóźnimy i złożymy wniosek dopiero w lipcu, nasze świadczenie zostanie nam wypłacone do końca września za miesiące lipiec, sierpień i wrzesień. Podobnie będzie wyglądała sytuacja, jeśli wniosek złożymy dopiero w sierpniu. Wówczas pieniądze za trzy miesiące (sierpień, wrzesień i październik) otrzymamy dopiero na koniec października - ostrzegaliśmy wówczas.
Wnioski można składać drogą elektroniczną (czyli przez Internet) za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, a także tradycyjną drogą papierową. Więcej informacji w sprawie świadczenia wychowawczego 500+ udzielają pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerem telefonu: 76-84-56-597.