Reklama
Reklama

Aktualności

Chocianów z promesą

2019-08-23 09:02

Chocianów odwiedzili najważniejsi samorządowcy z całego regionu. To właśnie w naszym mieście odbyła się ceremonia wręczenia promes przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego.

Więcej

Będzie zmiana przepisów

2019-08-23 09:00

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zmieni się organizacja ruchu w chocianowskim Rynku. - Zgodnie z sugestiami mieszkańców, podjąłem działania mające na celu zmianę obowiązyjących przepisów prawa ruchu drogowego w Rynku – mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Więcej

Społeczna lodówka pojawiła się w Chocianowie

2019-07-08 15:38

W ostatnich dniach w Chocianowie pojawiła się pierwsza „społeczna lodówka”, która ulokowana została przy Ośrodku Pomocy Społecznej. To oznacza, że już za kilka dni mieszkańcy będą mogli w tym miejscu podzielić się różnymi produktami z potrzebującymi.

Więcej

Powstanie strefa Street Workout

2019-07-08 15:33

Wkrótce mieszkańcy Chocianowa będą mogli cieszyć się z otwartych urządzeń do ćwiczeń, ponieważ trwają już prace projektowe związane z budową trzech zestawów sportowych do Street Workout.

Więcej

Rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

2019-07-08 15:32

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach oraz Komisariatu Policji w Chocianowie zorganizowali debatę ewaluacyjną pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie seniorów - Możesz mieć na nie wpływ". W debacie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie oraz mieszkańcy.

Więcej
Reklama

Pojawiły się wielkie donice

2019-07-08 15:27

Wielkie donice w kolorach Gminy Chocianów pojawiły w różnych częściach miasta. To kolejny pomysł burmistrza Chocianowa oraz jego radnych. - To są detale, które szybko zmieniły postrzeganie naszego miasta przez samych mieszkańców – podkreśla Dorota Kehle, radna Rady Miejskiej.

Więcej

Remonty na osiedlu Zacisze

2019-07-08 15:26

W ostatnich dniach byliśmy świadkami prac drogowych na ulicach Piotrowskiej i Zacisze. Na obu pojawiły się progi zwalniające, zaś na tej drugiej remontowano dodatkowo nawierzchnie. - To zasługa przede wszystkim radnego Marcina Ślipki, który od wielu tygodni interweniował w tej sprawie – przekonuje Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

Więcej

Nowe logo i hałos Gminy Chocianów

2019-07-08 15:17

„Chocianów Bądźmy Razem” to nowe hasło promujące miasto i gminę Chocianów. Samorząd ma także nowe logo, które składa się z granatowego napisu „ChociaNOW”, w którym w miejsce litery „o” wpleciono czerwone serce. Jak przekonuje Tomasz Kulczyński burmistrz Chocianowa, oznacza to, że właśnie teraz („now” oznacza „teraz”) nadszedł czas na zmiany na lepsze.

Więcej

Dobry Duszek pojawił się w Chocianowie

2019-07-08 15:16

Dobry duszek, który podczas Chocianowskich Dni Jagody stanął w Rynku, wciąż intryguje mieszkańców. Chocianowianie chętnie do niego podchodzą i fotografują się z zamontowaną przez samorząd figurką.

Więcej

Woda popłynie w Rakowie

2019-06-29 07:10

Od początku obecnej kadencji trwają prace, które mają sprawić, że w perspektywie kilku najbliższych lat w Rakowie w końcu popłynie woda. Przypomnijmy, że ta miejscowość wykluczona jest z dostępu do bieżacej wody.

Więcej

Najnowsze komentarze