Reklama
Reklama

Aktualności

Nowe logo i hałos Gminy Chocianów

2019-07-08 15:17

„Chocianów Bądźmy Razem” to nowe hasło promujące miasto i gminę Chocianów. Samorząd ma także nowe logo, które składa się z granatowego napisu „ChociaNOW”, w którym w miejsce litery „o” wpleciono czerwone serce. Jak przekonuje Tomasz Kulczyński burmistrz Chocianowa, oznacza to, że właśnie teraz („now” oznacza „teraz”) nadszedł czas na zmiany na lepsze.

Więcej

Dobry Duszek pojawił się w Chocianowie

2019-07-08 15:16

Dobry duszek, który podczas Chocianowskich Dni Jagody stanął w Rynku, wciąż intryguje mieszkańców. Chocianowianie chętnie do niego podchodzą i fotografują się z zamontowaną przez samorząd figurką.

Więcej

Woda popłynie w Rakowie

2019-06-29 07:10

Od początku obecnej kadencji trwają prace, które mają sprawić, że w perspektywie kilku najbliższych lat w Rakowie w końcu popłynie woda. Przypomnijmy, że ta miejscowość wykluczona jest z dostępu do bieżacej wody.

Więcej

Gmina zaoszczędzi półtora miliona złotych

2019-06-29 07:04

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Parchowie pojawił się burmistrz Tomasz Kulczyński. Opowiedział on sprawach, które udało się już zrobić w Gminie Chocianów. Najważniejszą informacją było m.in. przedstawienie prawdziwych informacji o negocjacjach z TAURONEM.

Więcej

Będzie plac zabaw na każdym osiedlu

2019-06-29 06:59

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego oraz Radnej Powiatu Polkowickiego Marceliny Falkiewicz z mieszkańcami Chocianowa. Rozmawiano przede wszystkim o rewitalizacji wnętrza międzyblokowego przy ul. Odrodzenia oraz codziennych bolączkach mieszkańców tego osiedla.

Więcej
Reklama

Wsparcie dla OSP Trzebnice i OSP Parchów

2019-06-29 06:55

Sto tysięcy złotych pozyskała Gmina Chocianów ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Kwota ta przeznaczona zostanie na zakup lekkiego wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebnicach.

Więcej

Droga wojewódzka nr 331 do przebudowy!

2019-06-29 06:48

To z całą pewnością newralgiczne miejsce na mapie Chocianowa, z którego korzysta praktycznie każdy przejeżdżający przez nasze miasto. Niestety temat „wąskiego gardła”, które znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 331 przez wiele lat nie było poważnie poruszane przez władze.

Więcej

Przejmiemy Dworzec PKP w Chocianowie?

2019-06-29 06:46

W ostatnich latach Gmina Chocianów konsekwentnie pozbywała się swojego majątku. W taki sposób straciła m.in. Pałac w Parku Miejskim czy Dworzec PKS. Odkąd doszło do zmiany na stanowisku Burmistrza, ta sytuacja się zmienia. W najbliższym czasie Gmina Chocianów powinna bezpłatnie przejąć budynek Dworca PKP w Chocianowie.

Więcej

Najnowsze komentarze