Pomiędzy blokami położonymi u zbiegu ulic Odrodzenia, Krótkiej, Bolka I Świdnickiego oraz Bohaterów Wojska Polskiego powstaje nowy plac zabaw. Tę inwestycję w blisko 64% sfinansowała Unia Europejska.

Kończą się prace budowlane związane z powstaniem pierwszego nowego placu zabaw w Chocianowie. Pracownicy Grupy Hydro, wykonawcy inwestycji z Mosiny, korzystając z wiosennej aury przyspieszyli realizację zadania. Młodzi mieszkańcy osiedla Zwycięstwa już niebawem będą mogli korzystać z dziecięcej wieży sensorycznej z tunelem do przenoszenia piasku, piaskownicy, dwóch huśtawek i karuzeli. Należy pamiętać, aby nie zostawiać dzieci bez opieki.

- Kolejne środki z zewnętrznych źródeł trafiają do Chocianowa, dlatego budujemy pierwszy nowy plac zabaw. W kampanii pan burmistrz Tomasz Kulczyński obiecał przynajmniej jeden rocznie, więc sukcesywnie będą budowane kolejne. Mam nadzieję, że co najmniej tak dobrze wyposażone, jak ten - mówi Krystian Wan z chocianowskiego magistratu - liczymy, że niebawem sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym się skończy i będzie służył naszym pociechom - dodaje Wan.

Dodatkowo plac zabaw został wyposażony w ławki, kosze na śmieci i bezpieczne ogrodzenie. Dodatkową atrakcją będzie strefa sportowa przeznaczona dla amatorów ruchu na świeżym powietrzu, którzy ukończyli 14 rok życia. W planach jest także wypełnienie terenu trawą ozdobną.

Inwestycja jest współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach unijnego "wsparcia na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Dzięki temu gmina wydała na tę inwestycję niespełna 49 tysięcy złotych. Środki pozyskane zostały we współpracy z LGD Wrzosowa Kraina i pochodzą z programu Leader.
[KN]